Wandeling: Politieke Powervrouwen

Dit voorjaar kun je iedere woensdag mee met onze wandeling over beroemde vrouwen uit de politieke geschiedenis die een ideaal voor ogen hadden en daarvoor streden.

Beroemde vrouwen: van Jacoba van Beieren tot Marga Klompé

De gids voert je mee langs de Gevangenpoort waar Kaat Mossel opgesloten zat vanwege haar (vermeende) rebellie tegen de patriotten, en naar het standbeeld van koningin Wilhelmina: krijgshaftige vrouw in de vormeloze jas. Op de hoek bij de Hofvijver komt Marga Klompé aan bod, de dame die aan de basis stond van de Nederlandse verzorgingsstaat én de eerste vrouwelijk minister van Nederland was.

Deze en nog vele andere politieke powervrouwen passeren de revue tijdens deze themarondleiding door het politieke centrum van Den Haag.

Praktische informatie

  • In maart en april bieden we de wandeling iedere woensdag aan. De rondleiding start om 12.30 uur en eindigt rond 14.00 uur.
  • Op Internationale Vrouwendag 8 maart 2025 bieden we de wandeling 3 keer aan. Start om 10.00 uur, 13.00 uur en om 15.15 uur.
  • Startlocatie: Hofweg 1, 2511 AA Den Haag – vóór het Bezoekerscentrum. Het Bezoekerscentrum zelf is in het weekend gesloten.
  • Tijdens de wandeling worden gebouwen niet van binnen bezichtigd.
  • De wandeling is Nederlands gesproken.
  • Een ticket kost € 7,50.

Tickets:

In onderstaande kalender zie je al onze wandelingen staan. Let dus op dat je de juiste wandeling selecteert!