Open dag ProDemos tijdens Week van de Rechtsstaat

Op zaterdag 12 september zet ProDemos met veel plezier haar deuren open voor publiek. Bezoekers nemen deel aan interactieve onderdelen die normaal gesproken gedaan worden door bezoekende schoolklassen tijdens hun kennismaking met politiek Den Haag. De open dag vindt plaats in het kader van de Week van de Rechtsstaat én het 15-jarig jubileum van ProDemos.

Van dinsdag 8 september t/m dinsdag 15 september vindt de Week van de Rechtsstaat plaats. Stichting Week van de Rechtsstaat is in 2023 opgericht om de rechtsstaat zichtbaar, toegankelijk en begrijpelijk te maken voor iedereen. Dit jaar doen ruim 25 organisaties mee in het hele land. Laagdrempelige activiteiten laten bezoekers kennis maken met de mensen, processen en principes achter de Nederlandse rechtsstaat.

Een groep leerlingen speelt het spel EindBazen in de ProDemos Studio’s aan het Anna van Buerenplein.

Rondje Rechtsstaat

Hoogtepunt van de Week van de Rechtsstaat is het Rondje Rechtsstaat op zaterdag 12 september in de binnenstad van Den Haag. Belangrijke instituties zoals de Hoge Raad, de Raad van State en de Staten-Generaal verwelkomen bezoekers die dag in hun pand voor rondleidingen, workshops, proefrechtszaken en nog veel meer. En voor het eerst doet ook ProDemos mee! Niet alleen omdat we de rechtsstaat uiteraard een warm hart toe dragen, maar ook omdat we 15 kaarsjes uitblazen tijdens deze Week van de Rechtsstaat. Een mooi moment dus voor een open dag met publiek.

In ons pand aan de Hofweg kunnen mensen meedoen aan een Kamerdebatsimulatie, de Wie-Wat-Wet Quiz of meer leren over grondrechten in het DemocratieLAB. In de ProDemos Studio’s in New Babylon, naast Den Haag CS, kan de activiteit EindBazen; worden gedaan een spel over dilemma’s die komen kijken bij het maken van keuzes in de landelijke politiek. Beslissingen worden live verwerkt in een coole 3D-projectie.

Een groep leerlingen doorloopt het DemocratieLAB op de hoofdlocatie van ProDemos aan de Hofweg.

Andere activiteiten

Naast de open dag verzorgt ProDemos nog andere activiteiten tijdens de Week van de Rechtsstaat. Een aantal gemeenten openen ook hun deuren op zaterdag 12 september waar bezoekers Democracity, ons spel over de gemeentepolitiek voor het basisonderwijs, kunnen spelen. Scholieren en studenten die in Den Haag een educatief programma volgen, kunnen in plaats van een Tweede Kamerlid een medewerker van de Raad van State als gastspreker treffen. En in Den Haag, Gouda en Leiden is het mogelijk dat een rechter van Rechtbank Den Haag aanschuift bij geboekte gastlessen Rechtspraak op scholen.

Verder worden op 8 september traditiegetrouw de nieuwe koffertjes van het lespakket de Derde Kamer der Staten-Generaal overhandigd aan Eerste en Tweede Kamerleden. En op dinsdag 15 september, op Prinsjesdag, volgen vijf schoolklassen een bijzonder educatief programma in Den Haag. Ze mogen op de tribune langs de route van de Glazen Koets zitten en een bezoek brengen aan de Koninklijke Schouwburg of Tweede Kamer.

Meer weten? Kijk op weekvanderechtsstaat.nl. Graag tot 12 september!

Laatste Nieuws